A méhanya valódi értéke

Ebben a hanganyagban bemutatom neked, hogy :

  • Mitől jó egy méhanya?
  • Mi a teljesítménybeli különbség az átlagos és a kiváló méhanya között?
  • Hogyan történik az anyásítás és anyacsere a törzscsaládoknál, a kölyökcsaládoknál, a pároztatókban?
  • Melyek a gyakran elkövetett hibák?
  • Hogyan kerülök egy hullámhosszra a méhekkel?
A méhészeti termékek árazása

Biztosan érezted már úgy, hogy elégedettebb lennél, ha te szabnád meg a hordós méz felvásárlási árát. Tíz évente egyszer ez is előfordul. Ezzel szemben számos alkalommal lehetőségünk nyílik nekünk magunknak meghatározni, hogy az általunk létrehozott terméket vagy éppen szolgáltatást milyen áron adjuk át a vevőnek.

Mivel stratégiáról beszélünk, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy egy terméket drágán vagy éppenséggel olcsón kell eladni. Vannak helyzetek, amikor el lehet és el is kell kérni a magas árat. Máskor előfordulnak helyzetek, amikor beérjük kevesebbel, mert tudjuk, hogy hosszú távon ez szolgálja az érdekünket. Az árazási stratégia egy kiváló lehetőség arra, hogy  alkalmazójának megfelelő árrést, jól jövedelmező méhészetet, ezáltal pedig magas életszínvonalat biztosítson. Vedd kezedbe a sorsodat, alkalmazd a tudást és teremts magadnak egy jobb életet!

A sikeres méhtartás öt parancsolata

Ki ne akarna eredményesebben méhészkedni?

Mégis csak keveseknek adatik meg, hogy hosszú távon kiemelkedően jól teljesítenek. Mi lehet ezen kevesek titka?
Talán hogy nem vesznek el a részletekben? Talán pontosan tudják, hogy mikor mit kell tenniük?

A sikeres megoldások mindig egyszerűek is!

Duplázd meg a szabadidőd

Minél jobban működik egy méhészet, annál több feladata van a méhésznek. Aztán eljön az a pillanat, amikor választani kell... Az okos méhész megteremti az egyensúlyt munka, magánélet és egészség között.

Ez a hanganyag abban segít, hogy hogyan lehet a rendelkezésünkre álló időt minél termelékenyebben, hasznosabban eltölteni. A versenyelőny nem is annyira a jelennek szól, hanem a verseny és az árharc erősödésével harapófogóba kerülő méhészetek számára jelenthet kiutat a hatékonyabb termelés által. Ez a kiadvány azoknak szól, akik nem akarják megvárni a jövő nehézségeit, hanem előre felkészülnek a várható kihívásokra. Ugyanakkor nem ajánlom azoknak, akik úgy gondolják, hogy lehetetlen lenne jobban, ügyesebben és okosabban dolgozni annál, mint ahogy ők jelenleg méhészkednek.

Folyamatfejlesztés a méhészetben

Neked, mint árutermelő méhésznek megvannak a válaszaid napjaink kihívásaira, problémáira?

Van méhész, aki 50-100 méhcsaláddal sem boldogul, más 500 mellett sem bolondul meg. De mit tud az, aki nagy méhállomány mellett is többet hoz ki az egyes családból, mint a kis méhész, aki ráér minden részlet gondos elvégzésére?

Ebben a hanganyagban megkapod a választ többek között erre a kérdésre is.

Pénzügyi terv méhészeknek

Ezt a hanganyagot vedd meg, ha

  • tiszta képet akarsz kapni a gazdálkodásról,
  • rendszert akarsz vinni a tervezésbe,
  • egy felületen akarod látni gazdálkodásod számadatait,
  • tudni akarod, mennyit ér a méhészeted,
  • kíváncsi vagy a jövedelmed struktúrájára,
  • elég erős vagy ahhoz, hogy szembenézz az igazsággal,
  • évről évre javítani akarod a teljesítményed!
Szabadulj ki a mókuskerékből

Vannak kollégák, akik úgy méhészkednek, hogy ők maguk méhészetük első számú segéd és szakmunkásai. Én azt vallom, hogy én elsősorban a saját méhészetem vezetője és tulajdonosa vagyok.
Minden vállalkozásban más a feladata egy segédmunkásnak, mint egy vezetőnek. A méhészeti ágazatban ezek a szerepek még nem különültek el élesen egymástól.

Ezért fontos, hogy kit és hogyan választunk ki munkatársnak, hogyan illesztjük be és hogyan tartjuk ellenőrzésünk alatt a munkáját.

Takarítsd meg a tanulópénzt! Ez a kb.150 percnyi hanganyag a munkatárs-kiválasztás, -felvétel, -beillesztés és -kezelés témájáról szól.

Túlélni és túlteljesíteni

Érdekes módon Magyarországon a vállalkozók nagyobb része először vállalkozik, majd amikor kiderül, hogy nem úgy dől a pénz, mint ahogy azt elképzelte, akkor kezd el gondolkodni.
Egy jól működő méhészeti gazdaság felépítése nem könnyű feladat. Ezt bizonyítja a fiatal gazdálkodók példája is: a legtöbben akkor kezdenek el komolyan tervezni és segítséget kérni, amikor már ég a ház. Ebben a hanganyagban összegyűjtöttem a jellemző hibákat, buktatókat, azok elkerülésének lehetőségét, és elmondom azt, hogy szerintem hogyan kellene megtervezni egy profittermelésre alkalmas méhészetet.

A méhcsaládok gyors tavaszi fejlesztése - HANGOSKÖNYV

Ebben a könyvben megmutatom, hogy én hogyan végzem a méhcsaládok tavaszi fejlesztését, úgy, hogy mindent megadok a méhcsaládnak, amire szüksége van, de semmi olyat nem teszek, ami nem visz közelebb a célhoz, így az eredmény kiszámítható és tervezhető módon ott vár a folyamat végén.

Sokan kérték, hogy tartsam titokban a módszeremet, mert félnek a konkurenciától. Én azonban azt vallom, hogy minden tudást, és értékes tapasztalatot meg kell osztani, mert ettől fejlődik az ágazat. Végső soron pedig mi egyéb célunk lehetne az életben, mint hogy jobb hellyé tegyük a világot?!

Méhészet 2025 - HANGOSKÖNYV

Az evolúcióban nem a legokosabbak, nem a legerősebbek, nem a legnagyobbak maradtak fent, hanem akik tudtak, képesek voltak alkalmazkodni. Ez a könyv nagyban segít ebben, olvasását ajánlom minden magyar méhésztársamnak! Méhésztársi üdvözlettel: Bross Péter